Догляд за бруківкою
Як правильно доглядати за бруківкою, як очищувати? Що робити і які засоби використовувати? Дізнайтесь поради від спеціалістів.
Бруківка експлуатується в умовах постійної дії шкідливих атмосферних умов (зміни температури та погоди), інтенсивних умов експлуатації та дії мікроорганізмів, тому замощену територію потрібно регулярно підмітати волосяними або полімерними щітками, підтримувати чистоту та дозаповнювати шви піском у разі необхідності. Допускається змивання особливо забруднених поверхонь звичайною водою. Недопустимою є наявність на покритті, по якому відбувається рух автотранспорту, залишків щебеню, відсіву та інших твердих абразивних матеріалів.
Взимку заборонено наносити на замощену ділянку сіль з метою розтавання снігу. Сніг слід регулярно прибирати з поверхні бруківки механічним способом (за допомогою ручних пластикових лопат та спецтехніки із застосуванням спеціальних поліуретанових накладок), не допускаючи утворення льоду. Також заборонено для усування з поверхні бруківки снігу та льоду використовувати гострі інструменти, які можуть пошкодити чи зруйнувати окремі елементи. Альтернативою є застосування хімічних засобів, які запобігають обледенінню. Однак слід враховувати, що зловживання ними призводить до зміни кольору, а іноді і до корозії (руйнування) верхнього шару бруківки.
Одразу після облаштування замощення рекомендуємо покрити всю поверхню бруківки засобом захисту Ozon Protect®, що суттєво зменшить вплив на неї шкідливих факторів, полегшить догляд та збільшить термін експлуатації.
Проведення поточного ремонту покриття з бруківки
Поточний ремонт покриття з бруківки проводиться щороку і включає в себе роботи з ліквідації окремих дрібних деформацій, плям із оливи та мастила, тріщин і руйнувань бруківки, бордюрів, поребриків, палісадів та інших елементів мощення.
Плями з мастил та оливи, які з’являються на поверхні бетонних виробів, видаляють за допомогою адсорбційних порошків або дрібного сухого піску, знежирюючих засобів, які використовують для чищення машин, а також за допомогою побутових миючих засобів.
Плями від олійних фарб видаляють за допомогою абразивного порошку та води. Застосування розчинників недоцільне, оскільки розчин фарби ще глибше проникає в пори бетону. Якщо забруднення глибоке, краще замінити цей елемент мощення на інший.
Бітум видаляють механічними засобами або вручну за допомогою шпателя чи скребка.
Тріщини на поверхні бетонних елементів, які можуть виникнути внаслідок дії надмірних навантажень на покриття, ліквідовують шляхом заміни пошкоджених елементів покриття.
При поточному ремонті за необхідності вирівнюють основу, чим ліквідовують можливі «просадки». Зруйновану бруківку видаляють і замінюють новою, яку укладають на суху цементно-піщану суміш.
У процесі експлуатації покриття з бруківки можливе вимивання піску зі швів між нею талими та дощовими водами. Під час поточного ремонту всі порожні шви за допомогою спеціальних швабр та щіток засипають сухим піском на повну висоту бруківки.
При купівлі бруківки потрібно потурбуватись про додаткову (надлишкову) кількість виробів на випадок поточного ремонту покриття.
Очищення покриття з бруківки
Покриття з бруківки в ході експлуатації покривається шаром бруду та пилу. Мікрочастинки проникають в пори верхнього шару бетонних елементів, внаслідок чого утворюються плями і потертості, колір стає невиразним, а бруківка виглядає неохайно та зношено. Може здаватися, що бетонні елементи повністю втратили свої естетичні властивості, проте це не так. Якщо позбавити таку бруківку пилових нашарувань, її поверхня знову стане чистою, рівномірно забарвленою, а кольори відновляться та виглядатимуть насиченими.
Для очищення таких поверхонь радимо використовувати миючі апарати високого тиску із застосуванням кругової насадки. За допомогою таких машин також ефективно очищаються від бруду, трави чи моху шви (проміжки) між окремими бетонними елементами.
Для прикладу наводимо фотографії процесу очищення брукованої поверхні, замощеної понад 10 років тому.