Виробничий комплекс

Виробничі потужності компанії «Озон» забезпечують три заводи з виробництва фігурних елементів мощення, а також бетонних префабрикатів — бордюрів, поребриків, клумб, палісадів — та іншої продукції з напівсухого бетону. Підприємство виготовляє бетонні вироби методом вібропресування бетонної суміші. Виробництво оснащене сучасним обладнанням, що дозволяє впроваджувати та використовувати передові європейські технології виготовлення бетонних елементів мощення.

Інноваційні зміни відкривають широкі можливості виготовлення бетону з добавками та оригінальними фактурами, покликаними забезпечити найрізноманітніші потреби споживачів. Такі нововведення дають суттєві переваги та перспективи у виробництві. Завдяки впровадженню передових технологій щороку наш асортимент збільшується на 5-10 видів продукції, серед яких є бетонні вироби з абсолютно новими конфігураціями, оригінальною структурою поверхні та багатшою кольоровою гамою. Ці досягнення кількісно та якісно збагачують пропозицію для наших клієнтів і партнерів.

Серед виробничих новинок є фігурні елементи мощення зі спеціальною фактурною «митою» поверхнею з натуральної крихти — наприклад, мармурової, гранітної, доломітової тощо. Такі вироби мають більш естетично привабливий та сучасний вигляд. Окрім того, можна використовувати різні види кам’яної крихти для формування митої поверхні, щоб досягти цікавих кольорових ефектів, певної фактури або додаткового блиску. Також технологічною новинкою є поверхня колор-мікс, яка забезпечує поєднання кількох кольорів на одному бетонному виробі. При цьому кожна бруківка отримує унікальний малюнок поверхні.
Окрім заводів з продукування фігурних елементів мощення, до виробничого комплексу ТОВ «Озон» належать склади інертних матеріалів, інерційний грохот (сортувально-очисна установка), склад дозрівання виробів, відкриті склади готової продукції, інші складські приміщення, лабораторія, склад барвників, автостоянка. Загальна площа перелічених вище об’єктів та територій складає понад 15 га.

Запорукою ефективного функціонування виробничого процесу є постачання сировини, тому для забезпечення швидких та безперебійних поставок інертних матеріалів у 2017 році було збудовано власну під’їзну залізничну колію підприємства. Це досягнення дозволяє більш оптимально будувати логістичну стратегію компанії, а відтак позитивно впливає на всі подальші етапи виробничого циклу.

Технологічний процес

1) Підготовка сировини та виготовлення бетонної суміші
Технологічний процес виготовлення бруківки розпочинається із підготовки сировини, а саме – ретельного очищення та просіювання щебеню і піску. Підготовану сировину через спеціальні сектори подають до бетонного заводу, де перемішують з іншими компонентами: водою, цементом, барвниками, різного роду добавками, що покращують властивості бетону. На виході отримують напівсухий бетон (з низьким водоцементним співвідношенням), розподілений для двох шарів бетонних елементів — верхнього та нижнього. Конструкція бетонного вузла забезпечує досконале автоматизоване дозування сировини та мікрохвильове визначення вологості бетону.
Отримана бетонна суміш надходить до бункерів вібропресу.

2) Вібропресування та дозрівання продукції
У вібропресі бетонна суміш подається у спеціальну форму (відповідно до бажаної конфігурації майбутнього бетонного виробу), в якій і відбувається вібраційне ущільнення. Одразу ж після виготовлення сформовані вироби на окремих палетах піднімаються спеціальним двадцятиповерховим ліфтом та за допомогою автоматизованої транспортної групи перевозяться в камеру дозрівання.
Ця камера дозволяє зберігати близько 6,5 тис. квадратних метрів бруківки одночасно, що дає змогу до двох діб витримувати вироби в камері, мікроклімат якої максимально сприятливий для тверднення бетону.

​Окрім бруківки, компанія «Озон» виготовляє інші бетонні елементи, такі як бордюри, поребрики, палісади, палісадні поребрики, садові поребрики, клумби тощо. У 2018 році було завершене будівництво другого виробничого корпусу з продукування бетонних префабрикатів. Завдяки цьому значно зросли можливості забезпечення клієнтів допоміжними бетонними елементами, необхідними для благоустрою території.

3) Пакування та відвантаження на склад готової продукції
Коли фігурні елементи досягають потрібної міцності, продукція готова до завершальних етапів виробничого циклу. Бруківка проходить ретельний контроль якості, а потім доставляється і попалетно подається на спеціалізовану лінію пакування. Після цього упаковані в стретч-плівку вироби на дерев’яних палетах транспортуються на склад готової продукції, де автановантажувачем розподіляються в ряди. Після досягнення відпускної міцності вироби відвантажуються клієнтам.
ТОВ «Озон» пропонує доставку та розвантаження продукції автокранами MAN.