Як вибрати бруківку

Готуючись до придбання бруківки, потрібно, перш за все, врахувати, який рух буде здійснюватись по замощеній території (пішохідний, рух легкового чи вантажного автотранспорту). Адже навіть найякісніша бруківка не виправдає ваших сподівань, якщо її властивості не відповідатимуть навантаженням на поверхню.

Пішохідний рух(з кроковим навантаженням до 1000 людей на день)

Рекомендована товщина бруківки: 4,5 см.

Об’єкти: пішохідні та велосипедні доріжки, тротуари, тераси, сходи, двори у місцях приватної забудови, відмостки довкола будинку, дитячі майданчики, паркові алеї, площі, на які заборонено в’їзд автотранспорту.

Максимально допустиме навантаження: нерегулярний рух легкового автотранспорту масою до 1,8 т.

Рух легкового автотранспорту

Рекомендована товщина бруківки: 6 см.

Об’єкти: внутрішні дороги у населених пунктах, тротуари та доріжки, під’їзні шляхи до будинків, автостоянки біля установ та супермаркетів, території житлових та відпочинкових комплексів, бізнес-центрів.

Рух вантажного автотранспорту

Рекомендована товщина бруківки: 8 см.

Об’єкти: дороги з інтенсивним рухом транспорту та великі паркінги, майданчики поблизу складів і магазинів, автозаправні станції, території заводів та виробничих комлексів, інші промислові площі.

Наступні етапи вибору бруківки

Визначивши необхідну товщину елементів мощення (виходячи із планових навантажень на поверхню), можна переходити до вивчення асортименту та вибору певного виду бруківки, типу поверхні та кольору елементів, а також конкретної схеми укладання.