Товщина бруківки. Яку вибрати?

Як правильно вибрати товщину бруківки? Питання важливе, адже товщина тротуарної плитки – це критичний параметр, що відповідає за цілісність та довговічність замощеної ділянки. На загальну вартість проекту впливає ціна квадратного метра плитки, що залежить, зокрема, і від її товщини. Транспортувати бруківку меншої товщини також зручніше, завдяки невеликому об’єму вантажу.

Види бруківки можуть значно відрізнятися за розмірами та формою, проте товщина бруківки має чіткі стандартні значення. Визначають її, вимірюючи незабарвлену частину бетонного елемента, яка опускається нижче рівня поверхні замощення і яку не видно після укладання.

Товщина бруківки не впливає на її естетичні характеристики, проте визначає рівень навантажень, які може витримувати замощення. Існують три стандартні значення товщини бруківки: 4,5 см, 6 см, і 8 см, а також є окремий варіант товщини, яку використовує ТОВ “Озон” – 10 см.

Отже, як вибрати бруківку за товщиною і при цьому не витратити зайвих грошей?

Бруківка товщиною 4,5 см призначена для пішохідного руху. Нею можна замощувати пішохідні та велосипедні доріжки, тротуари, тераси, сходи, територію довкола будинку, дитячі майданчики, паркові алеї, а також площі з нерегулярним рухом легкового транспорту масою до 1,8 т (максимально допустиме навантаження). Це бюджетний варіант вибору тротуарної плитки, який дозволяє економити кошти і забезпечувати комфортне пересування пішоходів.

Бруківка товщиною 6 см є найбільш універсальним та розповсюдженим варіантом, який пропонує ТОВ “Озон”. Вона витримує рух легкового транспорту і підходить для облаштування під’їзних шляхів, автостоянок біля установ та супермаркетів, території житлових та відпочинкових комплексів, бізнес-центрів. Може витримувати неінтенсивний рух легких вантажних автомобілів. Популярність цієї товщини тротуарних плиток є очевидною.

Бруківка товщиною 8 см призначена для інтенсивного автомобільного руху та для руху вантажного транспорту. Такою бруківкою замощують різні промислові площі. Це стосується, наприклад, території заводів чи складів, а також автозаправні станції, великі паркінги та дороги. Це найбільш надійний варіант. Товщина бруківки під авто такої величини впорається з великим навантаженням. Але потрібно пам’ятати, що підготовка основи для такого замощення вимагає особливої уваги.

Також в асортименті компанії «Озон» є кілька видів бруківки товщиною 10 см. Це або бруківка підвищеної міцності, як наприклад, Квадрат 16х16, або специфічний вид бруківки – газонні решітки.

Багато видів бруківки з нашого асортименту представлені у всіх варіантах товщин, тобто підходять для усіх типів навантажень. Наприклад, бруківка “Старе місто” доступна для замовлення з товщинами: 4,5 см, 6 см та 8 см. Вибирайте необхідну товщину та замовляйте вже!

Пам’ятайте, що від вибору правильної товщини бруківки залежить довговічність та надійність замощеної території.