Фаска на бруківці

З якою фаскою вибирати тротуарну плитку? Які існують фаски і на що це впливає?

Ребра лицевої поверхні бруківки можуть бути скошені під кутом, утворюючи по краях виробу невеличку заглибину – так звану фаску. Фаска проходить по всьому периметру бруківки.

Як бачимо, фаски на бруківці не є однаковими. Залежно від виду бруківки фаски відрізняються багатьма параметрами, наприклад: шириною, кутом нахилу до поверхні, відступом від краю. Проте найважливішими характеристиками фаски є висота та форма.

Як бачимо, фаски на бруківці не є однаковими. Залежно від виду бруківки фаски відрізняються багатьма параметрами, наприклад: шириною, кутом нахилу до поверхні, відступом від краю. Проте найважливішими характеристиками фаски є висота та форма.

Більшість виробів в асортименті компанії «Озон» мають саме скошену фаску. Проте такі види бруківки як «Старе місто», «Трапеція», а також дорожні бордюри та палісади «Старе місто» мають круглу фаску.

​За висотою (глибиною) фаски бруківку «Озон» можна поділити на такі групи:

1) Елементи без фаски

Види бруківки: Деталіт, Дуо, Квадрат 15х15, Концепт, Креатив, Лого, Магма класік, Магма релікт, Магма Санторіні, Мозаїка, Променада А, Променада В, Променада С, Савона.

​Інші бетонні вироби: поребрик (товщина 5 см), поребрик садовий.

2) Фаска до 3 мм (мікрофаска)

Види бруківки: Гармонія, Калісто, Новатор 6, Решітка Еко, Решітка Еко-міні, Хвилька софт.

​Інші бетонні вироби: поребрик (товщина 6-8 см).

3) Фаска 3-5 мм (мініфаска)

Види бруківки: Деко, Діагональ, Індіго, Квадрат Львівський, Квадрат 15х15 (з фаскою), Квадрат 10х10, Лондон, Медуза, Новатор 8, Пікассо, Подвійна Т, Ромб, Трикутник, Хвилька рут, Цегла ретро, Шатро.

​Інші бетонні вироби: поребрик палісадний, жолоб.

​4) Фаска 5-15 мм (макрофаска)

Види бруківки: Квадрат 16х16, Старе місто, Трапеція.

​Інші бетонні вироби: бордюр, клумба, палісад «Півмісяць», палісад «Старе місто».​

Фаска в першу чергу виконує декоративну, естетичну функцію. Тобто тип фаски бруківки або її відсутність впливає на те, як виглядатиме замощена поверхня. Бруківка з міні- або макрофаскою має більш традиційний, класичний вигляд, проміжки між елементами є досить помітними. Фаска візуально відокремлює бетонні елементи один від одного. А бруківка без фаски чи з мікрофаскою виглядає сучасніше, утворює більш гладку та рівну поверхню з мінімальними проміжками. По такій території можна без проблем ходити на тонких підборах, кататися на роликах чи скейтборді.

Якщо ж говорити про практичне значення, то фаска на бруківці виконує деяку амортизаційну функцію, сприяючи розподілу механічного навантаження на поверхні покриття. Це суттєво для територій з високим та інтенсивним навантаженням, тому промислова бруківка містить фаску. Для територій з пішохідним рухом чи рухом легкового транспорту наявність-відсутність фаски на бруківці особливої ролі не відіграє.

Також важливо зазначити, що при укладанні бруківки без фаски слід особливо ретельно дотримуватися відстаней між окремими елементами – вони повинні складати не менше 3 мм. Адже при підвищенні температури бетон має здатність розширюватись, і недотримання відстаней між елементами може призвести до сколів на краях бруківки.

Також нагадуємо, що процес вібраційного ущільнення замощеної поверхні може проводитися лише вібромашиною з еластичним гумовим килимком, який захищає бруківку від пошкоджень.

Отже, можна підвести підсумок, що істотні відмінності в експлуатаційних характеристиках і ціною між бруківкою з фаскою і без неї відсутні, фаска – це декоративний прийом, елемент дизайну. Тому при виборі бруківки потрібно виходити з власних естетичних уподобань, стилю, в якому витриманий екстер’єр, та бажаного результату. І в будь-якому разі дотримуйтеся правильної технології укладання бруківки, яка забезпечить надійність та довговічність замощеної поверхні.